Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

İçeriden/Negatif Yönden Kristalize Su Yalıtım Çözümleri

Islak ve ya rutubetli bodrum katları konforlu bir yaşam alanı olarak kullanılamadığı gibi binanın ömrünü ve değerini azaltan bir unsurdur. Binaların toprak altında kalacak kısımlarının binanın yapım aşamasında iken dışardan suya karşı yalıtımın yapılması en doğru çözümdür. Dışarıdan yalıtımın yapılmadığı durumlarda, bu durumu tolere etmek ve gerekli su yalıtımını sağlamak amacıyla içerden yalıtım yapmak mümkündür.


Yüzey Hazırlığı

Uygulama yüzeyi su yalıtımı yapılmadan önce kontrol edilmelidir. Yüzey temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Beton yüzeydeki gevşek parçaları, toz, kir, yağ, toprak gibi yapışmayı ve ürünün betona nüfuz etmesini engelleyecek kalıntıları su jeti, kumlama veya tel fırça yardımıyla iyice temizlemek gerekmektedir. Beton yüzeydeki çatlak, kılcal çatlak ve segregasyon gibi hatalı uygulamalar kırılmak suretiyle açılarak temizlenmeli ve temizlenen alanlara 3032 İzoseal 2K+ uygulanıp, daha sonra 4005 Tamirart 40 ve/veya 4004 Tamirart S40 yapısal tamir harcı ile düzeltilmelidir.
Su yalıtım uygulamasına geçmeden önce yüzey suya doyacak kadar ıslatılmalıdır. Uygulama sırasında yüzeyin ıslak değil, nemli kalmasına dikkat edilmelidir.


Su Yalıtımı

3032 İzoseal 2K+ iki bileşenli kristalize su yalıtım ve koruma harcı beton yüzeye fırça veya rulo yardımı ile 2 veya 3 kat olarak uygulanmalıdır. 3032 İzoseal 2K+ beton yüzeye uygulandığında, betonun içine doğru boşluklardan nüfuz eder ve içerdiği aktif kimyasallar betonun kapiler boşluklarında bulunan serbest kireç ve nem ile reaksiyona girerek çözünmeyen kristal yapılar oluşturur. Bu kristaller betondaki boşlukları ve rötre çatlaklarını doldurarak su geçişini önler, betonu içerden ve dışardan su basıncı dayanımlı hale getirir. Yüzey sızıntılarını ve nemi keser.


Son Kat Kaplama

Bodrum katlarının alanlarının canlı, keyifli, renkli, sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanına dönüşmesi için su yalıtımı uygulaması sonrasında yüzeyi düzeltmek ve bir sonraki uygulamaya hazır hale getirmek için 4041 İnce Sıva ile tüm yüzey kaplanmalıdır.
Beyaz çimento esaslı, dış ve iç cephedeki yüzey hatalarını giderecek özel bağlayıcılar ve kimyasallar ile formüle edilmiş beyaz renkli, ince yüzey hazırlama macunu BiBoya Çimento Esaslı Macun, 4041 İnce Sıva üzerine uygulanarak boyaya hazır bir yüzey elde edilir. Yüksek stabiliteye sahip, yüzey düzeltme ve dolgu harcı olan BiBoya Çimento Esaslı Macun, emiciliği düşük olduğu için boya sarfiyatını azaltır, zımparalama esnasında fazla tozumaz ve duvarların nefes almasını engellemez.
Akrilik emülsiyon esaslı, içeriğindeki mikro cam kürecikler sayesinde ısı izolasyon etkisi sağlayarak duvar yüzeyinde 4 kata kadar ısı kaybını azaltarak kadife hissi veren matlıkta son kat iç cephe boyası BiBoya Isıtutan Comfort ile nefes alan sağlıklı bir yaşam alanı oluşturulur.

 

UYGULAMA KATMANLARI
  1. Perde Beton           
  2. İzoseal 2K+
  3. Kalekim İnce Sıva            
  4. Macunart
  5. Bi'Boya Isıtutan Comfort           

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!