Dairelerde iç Merdiven Dizaynları

Dairelerde iç Merdiven Dizaynları

Merdiveni genel olarak tarif etmek gerekirse farklı yükseklikte birden fazla düzeyi olan yapıları kademeli olarak birbirine bağlayan yapılar olduklarını söyleyebiliriz. Apartmanlarda farklı katlar arasındaki bağlantıyı sağlayan merdivenlerinin yanında yangın merdivenleri acil bir durum esnasında binanın tahliye edilmesine yarıyor. Bu iki işlev dışında birden çok katlı veya asma katı olan mekanların katları arasındaki bağlantıyı sağlayan merdivenler de var. Özellikle meskenlerde ev tasarımının bir parçası olmalarından dolayı son derece şık ve yaratıcı merdiven modelleri ile karşılaşıyoruz.

- Merdiven Modelleri

Dublex ev tasarımı yapıyorsanız en çok önem göstermeniz gereken yerlerden biri de tabi ki merdivendir.Büyüklüğü ve dublex evin yapısını en iyi şekilde belli eden bu özelliklerinden dolayı en çok dikkat çeken yer olan merdivenlerinize özendiğiniz takdirde evinize herkesi hayran bırakabilirsiniz.En iyi merdiven dekorasyonuna sahip olabilmek için bu yazıda size bahsedeceğimiz ufak tüyolara dikkat ederseniz çok kolay olacaktır.


Öncelikle merdiveninizin evinizle uyumunu en iyi şekilde gözetin.Sırf görüntüsünü beğenmenizden dolayı evinizle uyuşmayacak bir merdiven seçtiğinizde sandığınızın aksine kötü bir görüntü oluşturacaktır.Böyle olunca da seçtiğiniz merdivenlerden ötürü pişmanlık yaşayacaksınız.Yıllar boyu kullanacağınız evinizde ve evinizin merdiveninde en huzurlu ortamı sağlamak ve en iyi şekilde göze hitap etmesini istiyorsanız evinize en uygun olanını seçtikten sonra tarzını belirlemelisiniz.Yeni trendleri de dikkate alarak diğer evlerde olandan daha farklı bir görüntü sergilediğinizde herkes tarafından ilgi gören bir eve sahip olmuş olabilirsiniz.
Yeni model dublex ev merdivenleri sıradan merdivenlere göre daha ilgi çekici bir tasarıma sahip.Sıradan merdivenler düz veya dolambaçlı halde olup hiçbir albenisi yokken yeni trend merdiven modelleri çok daha ilginç tasarımlara sahip.Yüzlerce merdiven çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip.Hepsini size anlatamayacağız ama yeni modelleri de içeren merdiven modellerini incelediğinizde kendinize uygun bir merdiven modeli bulmakta zorlanmayacaksınız.Hepsini çok beğeneceğinize eminiz.Size düşen içlerinden biri seçebilmeyi başarmak olacak.Merdivenlerinize lüx bir görünüm katmak ve ihtişamlı bir hava oluşturmak isterseniz sahip olduğunuz merdiveninizde şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Bunu da tabi ki merdivenlerinizde oluşturacağınız küçük değişikliklerle sağlayabilirsiniz.Örneğin;son yıllarda en çok kullanılan metod olan led aydınlatmalarla merdiven kenarlarınızı döşeyebilirsiniz. Hem şık bir görünüm oluşturacak hem de kendinizi saray merdivenlerinde gibi hissedeceksiniz.Merdiven kalıplarıyla merdivenlerinize çeşitli figür süsleri de verebilirsiniz.Paslanmaz çelikten yada alüminyumdan yapılan cam merdivenler gerçekten de eviniz veya ofisiniz için en iyi seçenek. Cam ve alüminyum olmasına rağmen,oldukça sağlam olan cam merdivenler hem dekoratif açıdan da misafirlerinizin gönlünü fethedecek ve sizin duruşunuzu değiştirecek. Dubleks dairelerde ev içi merdiven ve duvar süsleme dekorasyonu oldukça önemlidir. Sizin için hazırladığımız örnekleri incelerseniz siz de harika bir merdiven tasarımına sahip olabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!